Позбавлення права користування житловим приміщенням Київ адвокат FLC Group

Позбавлення права користування житловим приміщенням в Києві

Позбавлення права користування житловим приміщенням є однією з найбільш серйозних санкцій за порушення умов договору оренди. Цей процес може мати серйозні наслідки для орендаря та його родини, тому рекомендується звернутись до компетентних юристів для захисту своїх прав.

Підстави для позбавлення права користування житлом

Згідно з чинним законодавством, власник житла має право розірвати договір оренди або позбавити орендаря права на проживання у житловому приміщенні у випадку:

  • неоплати орендної плати більше ніж на два місяці;
  • порушення правил проживання в зазначеному житловому приміщенні;
  • пошкодження майна або приміщення, яке знаходиться у користуванні орендаря.

Порядок позбавлення права користування житлом

Позбавлення права користування житловим приміщенням має бути здійснене відповідно до вимог закону та умов договору оренди.

Власник житла повинен надіслати орендарю письмове повідомлення про позбавлення права користування житловим приміщенням, в якому зазначити підстави та термін позбавлення.

Якщо орендар не погоджується з таким рішенням, він має право звернутись до суду з позовом про захист своїх прав. У разі винесення судом рішення на підтримку власника житла, орендар зобов’язаний вивільнити житлове приміщення у встановлений термін.

Рекомендації щодо захисту прав орендаря

Якщо ви потрапили в ситуацію, коли власник житла надіслав вам повідомлення про позбавлення права користування житлом, рекомендуємо негайно звернутись за допомогою до компетентних юристів.

Адвокатська компанія FLC Group пропонує послуги з захисту прав орендарів житлових приміщень в Києві. Наші досвідчені юристи нададуть вам кваліфіковану правову допомогу та допоможуть вирішити ситуацію в кордоні закону.