Про повернення батькам дитини, яка утримується не на підставі закону чи судового рішення Київ адвокат FLC Group

Про повернення батькам дитини, яка утримується не на підставі закону чи судового рішення Київ адвокат FLC Group

Дуже часто, батьки можуть знайти себе в складній ситуації, коли їх дитина перебуває у догляді іншої людини, яка не має на це законних підстав. В таких випадках, батьки мають право вимагати повернення дитини.

Якщо дитина перебуває у догляді одного з батьків, іншому батькові потрібно отримати судове рішення, щоб мати право на догляд за дитиною. У разі, якщо інша особа не має на це права чи взагалі не є родичем дитини, батьки можуть звернутися до суду.

Згідно зі статтею 192 Сімейного Кодексу України, батьки мають право на виховання своєї дитини. Якщо дійсно немає законних підстав для утримання дитини іншою людиною, батьки можуть звернутися до суду з позовом про повернення дитини.

У такому випадку, необхідно зібрати всю можливу доказову базу, що інша людина не має на це права. Наприклад, свідчення свідків, фото- або відеоматеріали, які підтверджують, що інша людина взяла дитину без вашого дозволу і т.д.

Крім того, у випадку коли дитина перебуває за кордоном, для повернення дитини необхідно скористатися Гаазькою конвенцією про цивільне викрадення дітей, згідно якої будь-яка дитина, яка перебуває незаконно в іншій країні, повинна бути повернута в країну її звичайного проживання.

Отже, якщо ви опинилися в подібній ситуації і ваша дитина перебуває у догляді іншої людини без вашого дозволу, вам слід звернутися до компетентних органів або адвокатів, які дадуть вам необхідну правову допомогу у розв’язанні цього питання.