Роз’яснення положень чинного законодавства щодо прав на майно подружжя та осіб, які спільно проживають у цивільному шлюбі Київ адвокат FLC Group

 

Розяснення положень чинного законодавства щодо прав на майно подружжя та осіб, які спільно проживають у цивільному шлюбі

Законодавство України передбачає певні права та обов’язки для осіб, які перебувають у стосунках подружжя або спільно проживають у цивільному шлюбі. Один з найважливіших аспектів цього є право на майно.

Згідно зі статтею 33 Сімейного кодексу України, майно, яке належить подружжю, є спільним. Це означає, що незалежно від того, на ім’я кого з подружжя є документи на майно (будинок, квартиру, автомобіль тощо), воно належить обом.

Якщо один з подружжя придбав майно до шлюбу або придбав його у спадкоємствах, то він має право вважати це майно своїм особистим. Проте, якщо під час шлюбу він використовував свої кошти для покращення чи ремонту цього майна, то воно може бути визнане спільним.

Якщо подружжя розлучається, то спільний майно може бути поділене між ними за згодою, або відповідно до рішення суду. У разі відсутності згоди на поділ, можна звернутися до суду і подати позов про поділ майна.

Особи, які спільно проживають у цивільному шлюбі, також можуть мати спільне майно або окреме. Якщо вони не уклали між собою договір про майнові відносини, то майно, яке було придбане спільно, вважається спільним. А окремим може бути те майно, яке було придбане до спільного проживання.

У будь-якому випадку, вирішуючи питання про права на майно, необхідно керуватися нормами чинного законодавства, а в складних ситуаціях звернутися до професійних юристів, які нададуть вичерпну консультацію та допоможуть захистити ваші інтереси.

Адвокатська компанія FLC Group готова надати вам кваліфіковану допомогу в цій та інших правових питаннях.