Розяснення положень чинного законодавства щодо прав на майно подружжя та осіб, які спільно проживають у цивільному шлюбі
Право власності на майно є одним з основних прав людини в сучасному світі. Україна не стала винятком, і законодавство передбачає чітке регулювання питань власності. Однак, що стосується подружжя та осіб, які проживають у цивільному шлюбі, тут з’являються певні особливості, які потребують роз’яснення.
Закон України “Про шлюб та сім’ю” визначає, що майно, яке належить подружжю, може бути поділено між чоловіком і жінкою відповідно до їх домовленостей. Якщо ж такої домовленості немає, то майно ділиться порівну між подружжям в залежності від спільного часу перебування в шлюбі.
Якщо жителі України вирішили не реєструвати свій шлюб офіційно, а стали жити разом, то законодавство надає їм можливість зареєструвати свої відносини як цивільний шлюб. В такому випадку, їхнє майно також може бути поділено порівну в разі розриву відносин.
Необхідно також зазначити, що під час розлучення подружжя, майно дитини, що було набуте на спільний кошт, також є предметом розподілу між батьками, якщо малолітня дитина є їх спільним нащадком.
Отже, власність на майно є одним з основних прав громадян, але в подружжі та відносинах цивільного шлюбу виникають певні особливості, які потребують врахування при вирішенні питань майнових відносин.
Якщо у вас виникли питання щодо прав на майно в подружжі та відносинах цивільного шлюбу, звертайтеся до юристів компанії FLC Group у місті Київ. Наші фахівці нададуть вичерпну консультацію та допоможуть з розв’язанням вашої проблеми.