Стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу Київ юрист FLC Group

Стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу Київ юрист FLC Group

Вимушений прогул може статися з будь-якої причини, будь то несприятлива погода, аварійна ситуація на транспорті або навіть, коли працівник не має доступу до свого робочого місця. У такому випадку, працівник не отримує заробітну плату за день прогулу.

Але якщо прогул є вимушеним і не залежить від працівника, він має право на заробітну плату за цей період. Згідно з Кодексом законів про працю України, середня заробітна плата за час вимушеного прогулу має бути виплачена у повному обсязі, так як працівник був готовий працювати, але через обставини, незалежні від нього, цього не зробив.

Якщо роботодавець відмовляється виплатити заробітну плату працівникові у такому випадку, працівник має право звернутись до суду за захистом своїх прав. Юристи FLC Group можуть надати кваліфіковану допомогу у цьому питанні.

На жаль, заробітна плата за час вимушеного прогулу не є однозначним порятунком для працівника. Якщо прогул відбувається через його власні невдачі, то заробітна плата не буде виплачуватися. Наприклад, якщо працівник запізнився на роботу без поважних причин або якщо він забув забезпечити себе необхідними документами для входу на робоче місце тощо. У такому випадку, роботодавець має право відрахувати гроші за день прогулу з заробітної плати працівника.

Якщо ви маєте запитання щодо виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу, звертайтесь до юристів FLC Group, які з радістю нададуть вам все необхідне консультативне обслуговування.