Суперечки щодо місця проживання дитини при роздільному проживанні батьків Київ юрист FLC Group

Суперечки щодо місця проживання дитини при роздільному проживанні батьків Київ юрист FLC Group

Роздільне проживання батьків після розлучення є досить поширеною ситуацією. Однак часто такі розлучення супроводжуються суперечками щодо того, де буде проживати дитина.

Законодавство України встановлює таке правило: якщо батьки не дійшли згоди щодо того, де буде проживати дитина, суд вирішує це питання з урахуванням інтересів самої дитини. Суд має право видати рішення про місце проживання дитини з одним з батьків або з обома батьками.

Щоб змінити місце проживання дитини, один з батьків має подати позов до суду і довести свої доводи. Суд розглядає позов та слухає думку обох батьків, а також спеціалістів (психологів, соціальних працівників тощо), та приймає рішення, що буде найкращим для дитини.

Якщо рішення суду не задовольняє одного з батьків, він має право подати апеляційну скаргу до вищого суду. У разі незгоди із рішенням апеляційного суду, можна подати касаційну скаргу до Верховного суду України.

Однак, щоб уникнути таких суперечок, краще всього укласти з батьком чіткий договір щодо того, де, коли та як буде проживати дитина після розлучення. Такий договір може бути підтверджений судом та він буде міцнішим доказом в разі суперечок.

Компанія FLC Group, маючи багаторічний досвід у вирішенні таких правових питань, допоможе вам укласти чіткий договір щодо місця проживання дитини після розлучення. Наші юристи нададуть вам правову допомогу, допоможуть розробити оптимальний варіант договору та представлять ваши інтереси в суді, якщо буде потрібно.