Визначення черги на спадщину Київ юрист FLC Group

Визначення черги на спадщину Київ юрист FLC Group

Українське законодавство передбачає чергу спадкоємців для отримання спадщини за законом. Якщо особа померла залишивши майно, то його спадкоємцями стають її родичі за певним порядком.

Згідно з цивільним кодексом України, першими спадкоємцями є діти, подружжя та батьки померлого. Якщо немає спадкоємців першої черги, то спадщина передається спадкоємцям другої черги: братам, сестрам, дідусям, бабусям та їх нащадкам.

Якщо немає спадкоємців першої та другої черги, то чергується спадкоємцями третьої черги: прабатькам, прадідусям, внукам померлого брата або сестри.

Якщо спадкоємці, які мають право на спадщину, не знаходяться в Україні, то спадщина може бути передана спадкоємцям, які проживають за кордоном. При цьому, спадкоємець, який проживає за кордоном може відмовитись від спадщини.

Крім призначення спадкоємців за законом, особа може скласти заповіт. У цьому випадку на умовах заповіту можуть бути спадкоємці, які не передбачені за законом.

Отже, чергування спадкоємців на спадщину відповідно до закону є важливою складовою розподілу майна померлого. Якщо у вас виникли питання щодо такого чергування, звертайтеся до юристів FLC Group з Київа, які вам допоможуть вирішити це питання.